23 Ekim 2020

Gökhan TÜRKOL

Doğum tarihi: 
25 Eylül, 1982
Cinsiyeti: 
Erkek
Kısa bilgi: 

    Adım Soyadım Gökhan Türkol
    25.9.1982 yılında Almanya Farankfurt şehrinde dünyaya gelmişim. 1986 yılında Almanya'dan Türkiye'ye kesin dönüş yapmışız ve İstanbul'da yaşamaya başladık. Başladık başlamasına ama hastalıklar peşimi bırakmadı. İlk hastalığım kronik bronşit hastalığı oldu. Daha sonra astım hastalığına yakalandım ve bu benim hayatımda ilk hastalıklarımın başlangıcı oldu. Her adım atışlarım bir işkence oldu. Her adım atışımda sanki bir parçalar içimden kopuyordu. 
    88 yılında fıtık ameliyatı oldum. Kulaklarımda işitme kaybı oldu. Kulağıma tüp taktılar bir süre tüple yaşadım. Sonra çıkardılar. İşitme oranım bu tedaviyle sol kulağım %50 duyum, sağ kulağım ise %40 işitme kazandı vehayatıma 95 yılına kadar bu şekilde devam ettim. daha sonra aniden fenalaştım ve bir hastaneye gittim. acilen bir sürü tahlil yapıldı. Sonrasında da böbrek hastası olduğum ortaya çıktı. acil olarak sekiz buçuk saat diyalize alındım. ondan sonra 6 ay hastanede yattım. iyileşebilmem için böbrek nakli olmam gerekiyordu. Eski Şehir'e gittik İyileşebilmem için araştırmalar yapıldı orada, araştırmada bbanda 3 tane böbrek var olduğunu öğrendik. Daha sonra Türkiye'ye geldik ve burda nakil oldum. Babam sayesinde hayata yeniden başladım. Ona çok teşekkür ederim. 2008 yılına kadar babamın böbreğiyle yaşadım. Daha sonra böbreğim red aşamasına geldi. Sonra dayım bana böbreğini verdi ve tekrar nakil oldum. Şu anda da dayımın böbreği ile yaşantıma devam ediyorum. 
    Anlayacağınız çok acılar çektim ama hepsi geride kaldı. Şuanki yaşantım çok daha mutlu çok daha sağlıklı.
    Gelelim bu günlere, bi vakıf tanıdım tesadüf eseri, nereden bilirdim orada daha mutlu olacağımı, gittim yeni yeni arkadaşlar tanıdım. Dostlar edindim. Bu yüzden çok mutluyum ve hala vakıftayım. Hocamızı seviyorum. Herkesi çok seviyorum. Vakıf sayesinde dostlar edindim, arkadaşlar edindim. Bu yüzden mutluyum. Daha çok seviyorum, vakfımızı kuran kişilere çok teşekkür ederim. 
    Hayat hikayemi okuduğunuz için teşekkürler. 
                                    Gökhan Türkol